Po - Pá 8:00 - 16:30 hod. +420 737 377 966
Napište nám kdykoliv! obchod@daycomp.eu

Vývoj umělé inteligence, soukromí na internetu nebo hrozba deep faků. To byla hlavní témata druhého

Náš druhý ročník konference CyberSec&AI Connected poprvé zcela virtuálně proběhl 8. října a navázal na oceněný ročník 2019. Hlavními tématy byly vývoj COVID-19 sledovacích aplikací, šíření a evoluce deep faků nebo předsudky spojené s umělou inteligencí.  

Návštěvníci a řečníci se na konferenci připojili ze všech koutů planety – od Ameriky po Českou republiku, od Francie po Argentinu přes Mexiko a Japonsko, Indii nebo Kanadu, aby si poslechli experty a odborníky na umělou inteligenci, strojové učení a kyberbezpečnost.

„Vzhledem k cestovním restrikcím se zcela změnil způsob, kterým pracujeme, pokračujeme na výzkumech a spolupracujeme. Proto pro nás tento rok bylo obzvlášť důležité najít cestu, jak opět spojit odborníky na umělou inteligenci a kyberbezpečnost z celého světa,” říká náš technický ředitel a profesor na ČVUT Michal Pěchouček. „To také vedlo k rozhodnutí vytvořit zcela virtuální konferenci. Nemůžeme si být jistí, kdy se opět budeme moci setkávat osobně, přesto jsme ale chtěli tyto komunity spojit.” 

Profesorka Carmela Troncoso ze Švýcarska mluvila o tématu soukromí v době Covid-19

Návštěvníci, kteří se k nám připojili, zhlédli prezentace, panelové diskuze, workshopy a Q&A sekce s odborníky z několika kontinentů. Mezi řečníky byli: 

  • Roger Dingledine, ředitel, výzkumník a spoluzakladatel projektu Tor 
  • Hany Farid, profesor na UC Berkeley
  • Sandra Wachter, docentka z Oxfordské univerzity
  • Carmela Troncoso, profesorka na EPFL ve Švýcarsku 
  • Garry Kasparov, šachový velmistr a bezpečnostní ambasador Avastu 
  • Lorenzo Cavallaro, profesor na univerzitě King’s College London 
  • Celeste Fralick, datová šéfka a Senior Principal Engineer v McAfee
  • Samir Kumar, jednatel rizikového fondu společnosti Microsoft M12
  • Clive Thompson, novinář z WIRED 

„Jménem Avastu i ČVUT bych chtěl poděkovat našim řečníkům, panelistům, vedoucím workshopů, organizátorům i návštěvníkům, kteří se sešli na CyberSec&AI Connected 2020 a udělali z něj skutečně globální akci,” říká prof. Pěchouček. „Stejně jako v roce 2019 jsem se inspiroval přístupy mých kolegů, organizací, technologů i vědců, které mají k výzvám a příležitostem dnešního digitálního světa.” 

Celý program konference najdete na webu konference. Pro návštěvníky jsou veškeré prezentace a workshopy z CyberSec&AI Connected 2020 k dispozici ve virtuální knihovně

„I během celosvětové pandemie zkrátil CyberSec&AI Connected vzdálenost mezi odborníky a komunitami zabývajícími se kyberbezpečností a strojovým učením,” říká Luca Demetrio z univerzity Università degli Studi di Genova, který na konferenci vedl vlastní workshop s názvem „Efficient Black-box Optimization of Adversarial EXE Windows Malware”. „Diskutovat s ostatními kolegy z oboru bylo opravdu skvělé a inspirativní. Jsem poctěn, že jsem se mohl stát součástí této konference.” 

Nestihli jste naši konferenci, ale o další ročníky už nechcete přijít? Zaregistrujte se na našem webu a dostávejte veškeré novinky o dalším ročníku!