Po - Pá 8:00 - 16:30 hod. +420 737 377 966
Napište nám kdykoliv! obchod@daycomp.eu

Vaše osobní údaje by mohly být odhaleny - převezměte kontrolu nad svým online soukromí

Máte obavy ze shromažďování a prodeje vašich osobních údajů zprostředkovateli dat? Pokud ano, existuje nový způsob, jak převzít kontrolu nad vaším online soukromím. Říká se tomu Privacy Monitor Assistant od NortonLifeLock.

Tady je problém. Zprostředkovatelé údajů mají snadný přístup k mnoha vašim osobním údajům. To může zahrnovat vaše jméno, adresu, věk, zaměstnavatele, příbuzné a soudní záznamy - a mnohem více. Berou tato data a prodávají je nebo publikují na webech zprostředkovatelů dat, jako je FastPeopleSearch . Podívejte se jaké informace se při vyhledávání objeví.

Nejste sami, kdo chce chránit svá data. Zpráva NortonLifeLock Cyber ​​Safety Insights Report z roku 2019 , provedená ve spolupráci s The Harris Poll, zjistila toto:

Mezi nejzávažnější obavy týkající se ochrany osobních údajů patří osobní údaje, které jsou odhaleny při narušení ochrany údajů a jsou kompromitovány kyberzločinci (52%), a citlivé osobní údaje, které jsou prodávány třetím stranám a použity v rozhodovacích procesech bez jejich souhlasu (43%).

Dobré zprávy? Monitor soukromí je k dispozici v Norton 360 s plány LifeLock. Pomocí nástroje Sledování soukromí jsou oblíbené weby zprostředkovatelů dat skenovány a hledají osobní informace. Poskytujeme pokyny a pokyny, aby se členové mohli odhlásit.

A nyní představujeme nástroj Sledování soukromí , který vám ještě více usnadní převzetí kontroly nad vaší digitální bezpečností a ochranou soukromí online.

Jak zprostředkovatelé dat získají a prodají vaše informace?

Zprostředkovatelé dat vydělávají miliardy dolarů tím, že dělají jednu věc: shromažďují soukromé informace o milionech lidí a prodávají je. Mohou to také publikovat online.

Možná vás překvapí, jak snadno mohou datoví makléři najít vaše informace . Mnoho z nás o sobě na sociálních médiích prozradí mnoho. Vaše online aktivita spolu s veřejnými záznamy může dát datovým makléřům spoustu dat.

Zde jsou některá běžná fakta o zprostředkovatelích údajů a jejich zákaznících, kteří by o vás rádi věděli:

  • Vaše současná a předchozí adresa.
  • Vaše telefonní čísla.
  • Vaše informace o zaměstnání.
  • Kam jsi chodil do školy.
  • Vaše sociální profily.
  • Ať už jste svobodný, ženatý nebo rozvedený.
  • Počet a věk vašich dětí.

To není vše. Zprostředkovatelé dat a jejich zákazníci také chtějí znát další osobní údaje, například záznamy o zatčení a odsouzení za trestný čin, rozkazy nebo bankroty. Rádi jezdíte na kole, zpíváte nebo prošíváte? Zprostředkovatel dat může chtít přidat tyto informace také do svých souborů.

Jak podvodníci mohou použít vaše osobní údaje

Můžete se obávat, že tolik podrobných osobních údajů bude k dispozici online. Jedno velké riziko? Cybercriminals and scammers may use data broker websites to collect information and combine it with other information they can find about your online so they can use it to pách identity identity.

Zde je příklad. Zamyslete se nad bezpečnostními otázkami, které některé webové stránky vyžadují, abyste odpověděli, aby mohli ověřit vaši identitu. Podvodník by mohl zjistit vaše odpovědi na běžné otázky, jako je vaše vysněná prázdninová destinace, váš maskot ze střední školy nebo město, kde jste potkali svého manžela.

Proto je chytré převzít zpět kontrolu nad vaším online soukromí a pomoci chránit jedno z vašich nejcennějších aktiv - vaše osobní údaje .

Jak chránit vaše soukromé informace

Můžete podniknout kroky k řízení zveřejňování a prodeje vašich informací. Můžete například požádat zprostředkovatele údajů, aby odstranili vaše informace z webových stránek. Ale tady je háček: Sledování těchto webů a zadávání požadavků může být ohromující.

To je místo, kde vám nástroj Privacy Monitor Assistant od NortonLifeLock pomůže převzít kontrolu nad vašimi informacemi.

Jak to funguje? Privacy Monitor Assistant skenuje 25 populárních webů zprostředkovatelů dat a hledá vaše osobní údaje. Pokud je některá z vašich informací nalezena, otevřete případ a agenti služeb a podpory NortonLifeLock za vás udělají práci a požádají o vymazání vašich informací.

Pokud již jste zákazníkem Norton ™ 360, můžete službu přidat do svého plánu. Privacy Monitor Assistant je k dispozici jako doplňková služba ročního předplatného s některými plány Norton ™ 360 za 99 $ ročně.

Nikdo nemůže zabránit veškeré počítačové kriminalitě nebo krádeži ID, ale nástroj Sledování soukromí vám pomůže usnadnit práci skenováním populárních datových brokerů a webů pro vyhledávání lidí a služeb bílých rukavic od agentů podpory při žádosti o odstranění vašich informací. Jediné, co musíte udělat, je každých 90 dní přejít na svůj portál a spustit nové skenování a odeslat nový požadavek.

Zjistěte více o nástroji Privacy Monitor a Privacy Monitor Assistant a získejte klid, který vám přináší další povědomí o vašem online soukromí.