Po - Pá 8:00 - 16:30 hod. +420 737 377 966
Napište nám kdykoliv! obchod@daycomp.cz

Ochrana pro Android

Nalijme si čistého vína a přiznejme, že otevřené operační systémy jsou skutečně náchylnější v otázkách bezpečnosti než ty uzavřené, jako jsou iOS či Windows Phone. Největším problémem Androidu z hlediska bezpečnosti je ale paradoxně jeho popularita – autoři škodlivých aplikací většinou nebudou psát program pro systém s podílem na trhu v řádu jednotek procent. Potřebují uspět na co největším počtu zařízení, proto se stále častěji orientují na raketově rostoucí Android.

Drtivá většina virů se přitom do systému nedostává skrze bezpečnostní zranitelnost, ale vinou uživatele, který povolí nějakou akci (typicky spuštění respektive instalaci). Autoři virů pro tyto účely často využívají “sociální inženýrství” – jejich cílem je, aby uživatel pokud možno bez přemýšlení provedl či odsouhlasil požadovanou akci. Typicky je cíleno na základní lidské pudy – jistě jste i vy slyšeli o virech, které uživatelé nainstalovali v přesvědčení, že po stažení a spuštění souboru spatří hanbaté obrázky nějaké celebrity (typickou ukázkou je virus Kournikova z roku 2001, lákající příjemce na obrázek tenistky Anny Kurnikovové) . I kdyby se úspěšnost přesvědčování uživatelů počítala v desetinách procent, pak teoretický dosah při miliardách zařízení s Androidem jde do milionů zasažených telefonů a tabletů.

    Nejprodávanější
    • Výrobci
    Souhlasím

    Tento web využívá soubory Cookies, které mohou ukládat údaje o vašem internetovém prohlížeči za účelem zobrazení reklamy, poskytování služeb a provozu webu. Web využívá cookies třetích stran pro poskytování služeb. Více informací