Po - Pá 8:00 - 16:30 hod. +420 737 377 966
Napište nám kdykoliv! obchod@daycomp.eu
Kategorie

AVG, AVAST

Generální ředitel společnosti Avast Sofware, Vince Steckler, oznamuje dokončení akvizice většinového podílu AVG Technologies.

V červenci jsme oznámili plán koupit společnost AVG Technologies. Dnes mohu hrdě prohlásit, že jsme dokončili akvizici majoritního podílu AVG. Od pondělí 3. října 2016 tak budeme fungovat jako jedna společnost. Celý tým AVG, jejich zákazníky i distribuční partnery bych tímto rád srdečně přivítal. A především bych vám rád pověděl víc o našich plánech na příštích několik měsíců.

Téměř 30 let rostly společnosti AVG a Avast vedle sebe a poskytovaly zdarma skvělé bezpečnostní produkty stovkám miliónů uživatelů po celém světě. Díky podobnosti našich byznys modelů půjde nyní integrace AVG a Avastu snadno a bez komplikací. I nadále budeme nabízet a podporovat produkty se značkami AVG a Avast.

Co jsme touto akvizicí tedy získali?

Od teď poskytujeme bezprecedentní ochranu všem našim uživatelům. To je možné zejména díky rozšíření naší databáze na 400 miliónů lidí po celém světě, z nichž 160 miliónů jsou mobilní uživatelé. Naše uživatelská základna se téměř zdvojnásobila a Avast tak má nejpokročilejší detekční síť na světě. Naše bezpečnostní technologie běží převážně v cloudu na bázi strojového učení. Každé koncové zařízení se chová jako senzor zachycující nebezpečné soubory. Tyto podezřelé soubory posíláme na cloudové servery, kde je zkontrolují virtuální stroje a určí, jestli jsou škodlivé nebo ne. Když tato technologie najde nebezpečný soubor, pošle informaci serverům v cloudu, které plně chrání našich více než 400 miliónů lidí, a to vše téměř v reálném čase.

S každým koncovým zařízením získáváme lepší přehled o tom, jaké hrozby jsou aktuálně v oběhu, a tím můžeme chránit uživatele mnohem lépe. Koupí AVG nyní dokážeme měsíčně zabránit téměř 1 miliardě útoků škodlivého software, zablokovat více než 500 miliónů zákeřných URL a 50 miliónů phishingových útoků, a také projít každý den více než 9 miliónů spustitelných souborů, ze kterých 25 % je nebezpečných.

Kromě toho, že přichází nové talenty do našich virových laboratoří Threat Labs, obohatíme i naše technologie, což nás udělá silnější, než jsme kdy byli, a vy se tak můžete méně bát bezpečnostních hrozeb. Máme mnohem silnější kapacity na to, věnovat se specializovaným úkolům jako jsou nové hrozby cílící na mobilní a IoT zařízení v našich domovech nebo například nejnebezpečnějším útokům dnešní doby - ransomware.

Mimo to také dále rozšiřujeme možnosti zabezpečení, a to přidáním tzv. IDP neboli online monitorovací technologie, která nám umožňuje sledovat hrozby dříve než zaútočí. Dále k naší silné technologii strojového učení a cloudových řešení přidáváme díky AVG vyspělé front-end detekční řešení.

Díky této akvizici rozšiřujeme i ochranu mobilních uživatelů. Hrozby zaměřené na mobilní zařízení se liší od těch, které cílí na PC a Mac. Zejména proto, že mobilní operační systémy iOS a Android jsou mnohem jednodušší a aplikace jsou skryté v sandboxech, odkud nemohou jedna k druhé přistupovat. Ačkoliv hrozby typu ransomware a sociální inženýrství jsou stále na mobilech problém, kromě virů a malware existují i jiná bezpečností rizika, která je třeba řešit. Pokud si nainstalujete bezpečností aplikaci do telefonu, může být relativně snadno odstraněna. Proto je bezpečnostní řešení mnohem silnější, pokud je instalováno v infrastruktuře mobilního operátora. Produkt od Location Labs, firmy koupené AVG, je úzce propojen se čtyřmi největšími mobilními operátory ve Spojených státech. Jejich produkt brání teenagerům v psaní zpráv např. během jízdy v autě, při vyučování nebo v navštěvování škodlivých webových stránek, a zároveň brání, aby jim neunikly žádné osobní fotografie. Tuto technologii budeme i nadále vylepšovat a také budeme budovat partnerství s mobilními operátory.

A to není vše. Avast bude rozvíjet silné základy, které má AVG o oblasti malých a středních podniků, a taky chceme stavět na kvalitní síti jejich partnerských prodejců, což nám umožní spolupracovat s více firmami. Zabudujeme partnerský program Avast do programu AVG. Naši partneři tak budou mít přístup jak k širší produktové nabídce, tak k více zákazníkům. Těm budou moct nabídnout výběr z více produktů, protože některé firmy preferují AVG, zatímco jiné Avast.  

Zákazníkům chceme říct, že značky Avast a AVG zůstanou stejné, protože víme, že někteří z Vás jednoduše upřednostňují jednu před druhou. V obou případech bude skenovací jádro silnější než kdykoliv předtím. Celkově bych řekl, že uživatelé budou mít větší výběr, protože přidáme do bezpečnostních produktů AVG nové prvky od Avastu, které tam předtím nebyly, a naopak. První společný antivirus pak chceme představit začátkem příštího roku.

Nakonec musím dodat, že jsme rozšířili naši zeměpisnou působnost. AVG bylo tradičně úspěšné na anglicky mluvících trzích, včetně Spojených Států a Velké Británie, zatímco Avast měl silné zázemí na trzích s jiným jazykem než s angličtinou. Například jsme první nebo druzí v uživatelské bezpečnosti na trzích v Rusku, Francii, Brazílii, ve většině Evropy a Latinské Ameriky. Když sečteme obě naše firmy dohromady, zjistíme, že největší uživatelskou základnu s více než 58 milióny uživateli máme v USA. Kombinace obou společností nás dělá silnější, umožní nám zvládat geografické ekonomické výkyvy a celkově jsme díky ní významně stabilnější.

Jsou to opravdu hodně zajímavé časy, které spolu zažíváme, a jsem nadšený, že mohu být součástí nově spojené společnosti, která je teď mnohem víc schopná pomáhat lidem na světě být v bezpečí.

CZ_infographics_Avast_history.png

 

Souhlasím

Tento web využívá soubory Cookies, které mohou ukládat údaje o vašem internetovém prohlížeči za účelem zobrazení reklamy, poskytování služeb a provozu webu. Web využívá cookies třetích stran pro poskytování služeb. Více informací