Po - Pá 8:00 - 16:30 hod. +420 737 377 966
Napište nám kdykoliv! obchod@daycomp.cz
Kategorie

WINRAR

WinRAR je komerční kompresní program, vyvíjený Jevgenijem a Alexandrem Rošalovými od roku 1995. Jeho nativním formátem je RAR.

WinRAR – aplikace s grafickým uživatelským rozhraním – je určen pouze pro operační systém MS Windows, zatímco RAR (bez zkratky „Win“ v názvu) je k dispozici též pro macOS, GNU/Linux, FreeBSD a Android; s výjimkou verze pro Android jde o konzolovou aplikaci určenou pro příkazový řádek (CLI).

WinRAR a RAR existují jak ve formě placené, tak i 40denní zkušební zkušební verze; používání po uplynutí zkušební doby je v rozporu s licencí.

Jde o jedinou známou aplikaci, která umožňuje vytvářet RAR soubory. Formát RAR je totiž proprietární – jeho vytváření není dovoleno volně implementovat. Touto vlastností se RAR liší od otevřených formátů, jakými jsou například ziptar a gzip.

    Nejprodávanější
    • Výrobci
    Souhlasím

    Tento web využívá soubory Cookies, které mohou ukládat údaje o vašem internetovém prohlížeči za účelem zobrazení reklamy, poskytování služeb a provozu webu. Web využívá cookies třetích stran pro poskytování služeb. Více informací